732 268 462Zámecká optika

Dioptrické brýle a obroučky

V naší rodinné optice vám s výběrem vždy rádi poradíme.  Naším cílem je, abyste perfektně viděli, skvěle vypadali a měli dokonale chráněný zrak pro svou práci i volný čas. S námi si zaručeně vyberete brýle, ve kterých se budete cítit pohodlně a které vám dopřejí komfort při dlouhodobém nošení.

Brýle od nás mají při správné péči dlouhou životnost. Nabízíme brýlové obroučky a dioptrická skla od pečlivě vybraných výrobců, převážně z Francie,Itálie a Rakouska .

Sortiment zboží neustále obměňujeme, především po světových veletrzích oční optiky v Miláně a Paříži, kdy do optik přicházejí nové kolekce exkluzivních a moderních obrub, ale i řad klasických brýlí pro široké spektrum uživatelů.

Domluvte si schůzku s našimi specialisty.

Brýlové čočky se dělí podle množství ohnisek a jejich použití na jednoohniskové, bifokální a multifokální.

Jednoohniskové brýlové čočky

Jednoohnisková skla mají po celé ploše stejnou optickou mohutnost. Určena jsou ke korekci refrakčních vad, jako je krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie) a cylindrická oční vada (astigmatismus). Používají se pouze na jednu vzdálenost.

Jednoohniskové brýlové čočky mohou mít plochu sférickou, která je vhodná pro každého, nebo asférickou, která je plošší a více estetická. Ta je vhodná zejména pro vysoké dioptrie. Čočka je lehčí a tenčí.

Bifokální brýlové čočky

Pokud je vám už nad 40 let, můžete už trpět vetchozrakostí (presbyopií), která je běžnou součástí stárnutí oka. Jednou dostihne každého z nás, neexistuje žádná prevence. Mnoho lidí tuto situaci řeší střídáním brýlí na blízko a do dálky nebo nosí bifokální skla.

Bifokální brýle na první pohled poznáte podle  čáry přímo na čočkách, která rozděluje plochy pro vidění na blízko a do dálky. Tyto brýle nejsou příliš estetické ani komfortní. Naštěstí existuje moderní řešení – multifokální (progresivní) brýlová skla.

Progresivní brýlové čočky

Progresivní brýlové čočky jsou vhodným řešením pro každého, kdo chce svůj život žít stále naplno, přestože jeho oči už začínají stárnout. Umožní vám hladký přechod z vidění do všech vzdáleností – na blízko, do dálky i na střední vzdálenost. Minimalizují také všechny přechodové korekce.

Multifokální brýle mají odstupňovanou optickou mohutnost, zmírňují namáhání očí a umožňují co nejpřirozenější vidění. První progresivní brýlovou čočkou na světě byla Varilux od renomovaného výrobce Essilor. Každý design brýlových čoček Varilux prochází řadou přísných testů pro maximální kvalitu přirozeného vidění.

Navštivte jednu z našich optik ve Frýdku – Místku.

V naší optice patří mezi zákazníky nejoblíbenější značky dioptrických brýlových obrub:

Italské značkové brýlové obruby z chirurgické oceli mají velmi kvalitní a odolnou povrchovou galvaniku ve velké škále barev a dvě antialergické vrstvy. Jsou velmi lehké a pružné, ideální pro děti a sportovce. Nabízíme je již 28 let a zákazníci se k nim s nadšením vracejí.
Brýle Adidas vyrobené v Rakousku ve spolupráci se sportovci nabízejí mnoho chytrých a funkčních detailů. Sportovní brýle s Vašimi dioptriemi umožňují nosit odnímatelné dioptrické klipy. Díky velké variabilitě najdeme řešení na míru Vašim potřebám, ať máte dioptrie, nebo jen toužíte chránit svůj zrak.
Francouzské brýle Dilem mají nejspolehlivější a nejjednodušší systém výměny stranic na trhu. Každý den mohou Vaše brýle vypadat jinak a to díky rychlé výměně stranic . Při zakoupení těchto brýlí si můžete vybrat druhý pár stranic zdarma z neskutečného množství barev a vzorů. Buďte stále IN! Na výběr vzory moderní,retro,geometrické,luxusní ,kožené, průhledné,matné ,od bílé až po černou .
Převážně klasický až konzervativní styl má zastoupení v plastových i kovových obrubách s decentním zdobením stranic a barevnou střídmostí.
exalto Značka je určena všem, kteří mají rádi tradiční design, zároveň se však nebrání avantgardnímu stylu a požadují kvalitní provedení. Exalto jsou moderní ,nadčasové a vysoce kvalitní pánské brýle z Francie .
 
blackfin Italské luxusní brýle vyrobené z japonského titanu. Nádherný design, ultralehkost,superkvalita .     Brýle pro náročné, pro ty kdo se chtějí odlišit nebo pro ty kdo se rádi hýčkají.Firma ,která vyrábí brýle Blackfin je na trhu již od 60.let .
jooly Moderní dámské obruby, výrazné barevné kombinace, příznivá cena a vysoká francouzská kvalita.Obruby mají propracované detaily, mnoho modelů je i unisex, pravidlem jsou modely k dostání ve více barevných kombinacích. 
incredible Plastové italské obruby ,neuvěřitelná flexibilita, bezkonkurenční odolnost proti rozbití, lehkost ,díky které zapomenete, že je máte na hlavě a design, který osloví každého se skvělým stylem.Brýle Incredible používají exkluzivní materiál, neskutečně pružný a lehký .
oxibis Vysoká kvalita a kreativita jsou poznávacími znaky společnosti Oxibis z Francie.
100% francouzský design i výroba vždy určují módní trendy jak v oblasti tvarů, tak především i v oblasti barev a barevných kombinací. Obruby určují trendy a vývoj módy, proto vznikají vždy inovativní, svůdné a příjemně nositelné obruby, které propůjčují dotek originality eleganci, šarmu a osobnosti svého majitele.
centrostyle Italská firma navrhla a vyrobila  obruby Sport active. Jsou velmi měkké a flexibilní,jsou tou nejlepší volbou pro děti a sportovce . Speciální materiál z měkké pryže chrání obličej před poraněním. Tyto obruby jsou vyráběny ve velkém množství barev a velikostí .K brýlím jsou dodávány také stopery proti padání brýlí nebo speciální šnůrky, které drží brýle na hlavě i těm nejmenším dětem ještě v kočárku.
nano vista  Brýle ze Španělska.Nový design. Extra pružné dětské brýle 2v1 vhodné pro každodenní činnost dítěte. Nejsou použité žádné kovové součástky.Moderní zakončení stranic pro teenagery.Stranice a nosník mají speciální gumové zakončení pro pohodlí dítěte. Brýle se dají nosit se stranicemi nebo jen s řemínkem kolem hlavy.Lehká výměna dle potřeby.

 

neubau Podle vídeňské části města pojmenovaná nová značka brýlí z roku 2016, která v sobě nese kus osobitosti, individuality, nezávislosti a nekonvenčnosti.Při výrobě kladou velký důraz na ekologii . Neubau je značkou mateřské společnosti Silhouette .Neubau  je vyráběna v rakouském Linci ve stejném závodě, kde se vyrábí již zavedené značky Silhouette a Adidas .
silhouette Rakouská značka Silhouette je  pro ty, kteří zůstavají věrní svému stylu a hlavně sami sobě. Módní vlivy přicházejí a odcházejí, ale styl značky Silhouette je věčný a nadčasový.Počátky Silhouette sahají do roku 1964 ..Design brýlí Silhouette je nadčasový avšak neustále překvapivý a oživující. Kvalita velice vysoká a léta neměnná.
police Značka brýlí založena v Itálii v roce 1983 jako manifest metropolitního stylu života .Jméno značky nebylo vybráno náhodou. Skrývá v sobě představivost a sny mladé generace .Jméno v sobě evokuje americké metropole .Známé osobnosti se v průběhu let stali ambasadory značky POLICE. Jména jako Bruce Willis, George Clooney, David Beckham nebo fotbalová superstar, Neymar Jr, posloužili jako nositelé hodnot, stylu a pojetí značky POLICE.
jfrey Francouzská značka rozhodně upoutá nevšedním vzhledem a extravagantními modely, které majitel a designer v jedné osobě Jean-Francois Rey sám navrhuje a nosí. Barevná i tvarová extravagance, někdy až na hraně nositelnosti. Kvalitní a velmi zajímavé brýle z Francie.
jean reno Exkluzivní modely byly navrženy pro známého francouzského herce Jean Reno . Zachycují jedinečný styl a sofistikovanost umělce. Návrhářka této značky , Cedrine,  sleduje nejnovější světové trendy. Najdeme zde i klasické retro, ovšem s velmi moderními prvky. Kolekce obsahuje také originální modely pro ženy .
jaguar  Brýle Jaguar jsou vyráběny v Německu, značka brýlí Jaguar se začala vyrábět v roce 1935. Jsou stylové brýle sportovnějšího designu. Vyznačuje se  špičkovou kvalitou materiálu, propracovaností jemných detailů, velkým sortimentem barev a tvatů. Jsou velice elegantní a jsou synonymem luxusu a rafinovanosti. Zaručují svým nositelům legendární komfort a exkluzivní styl.
polaroid  Polarizační brýle Polaroid patří mezi nejprodávanější sluneční brýle již přes 75 let.  S brýlemi Polaroid jsou Vaše oči maximálně chráněné, zajišťují perfektní vidění a Vy navíc skvěle vypadáte.

 

Na co se často ptáte

Proč jsou tak rozdílné ceny u antireflexních čoček?

Vždy záleží na kvalitě antireflexů . Levné čočky mají pouze základní vrstvu antireflexu, který je účinný.

Kvaitnější čočky však mají lepší povrchové vlastnosti jako je snadnější čištění , kdy jen pár tahy hadříkem vyčistíte povrch skla a ten zůstane déle čistý díky velmi účinné antistatické vrstvě, která odpuzuje nečistoty, mastnotu a prach, brání v jejich usazování a také vytváření otisků. Díky nanesenému tvrdoelastickému laku jsou čočky velmi odolné proti poškrábání. Kvalitnější antireflex Vám déle vydrží v perfektním stavu, lépe tak chráníte svůj zrak, potažmo své zdraví. A do zdraví se vyplatí investovat!

Proč si mám pořídit brýle v optice, když v supermarketu stojí pár korun?

Brýle ze supermarketu jsou masově vyráběny v obrovském množství kdesi v Asii, bez jakékoliv kontroly, kdo je vyrábí a zda nebyla použita dětská práce. Navíc nemáte nikdy jistotu, z jakých materiálů jsou vyrobeny.Vyrábí se univerzálně padnoucí modely a dioptrie, takže většině lidí "sednou " a najdou si tak  své favority.

Ale tyto brýle nejsou určeny k tomu, aby nahradily Vaše kvalitní brýle z oční optiky. Mají sloužit jako záložní za Vaše kvalitní brýle z optiky, které se Vám například rozbily  na dovolené a čekají na opravu. Jsou tedy pouze přechodným a krátkodobým řešením, nelze je používat jako jedinné brýle !

Brýle z optiky se centrují přesně dle očního rozestupu každého zákazníka, běžný je dioptrický rozdíl mezi P a L okem, to vše Vaše brýle z optiky zohledňují. Brýle ze supermarketu jsou centrovány prostě uprostřed. Tyto univerzální hodnoty Vám mohou způsobit nepříjemné potíže jako bolesti hlavy, závratě, mlžení, pálení očí až bolesti krční páteře a to proto, že oči se snaží překonat nesprávnou centraci a špatné dioptrie v brýlích, namáhají se, tím se zvyšuje tlak na nervová zakončení a vznikají bolesti a potíže. Sami sobě ubližujete.

Supermarketové brýle mají nerozebíratelné spoje, nedají se opravit a jsou z tak měkkých materiálů, že se snadno deformují. Zkrátka jsou vyráběny jako krátkodobá náhrada. 

Vaše zdraví je vysoká daň za to, že se při nákupu ušetřilo.

Vyměníte mé babičce skla i do jejích starých brýlí?

Ano, vyměníme pokud bude obruba v dobrém stavu.

Navštivte některou z našich poboček a přesvědčte se, že brýlové obruby nemusí nutně znamenat tisíce z Vaší kapsy.

Moje brýlová skla se rychle poškrábou a také je musím často čistit. Lze s tím něco dělat?

Ano, vyzkoušejte Crizal. Brýlové čočky s ochranou proti 5 nepřátelům jasného vidění – žádné odlesky, škrábance, šmouhy, prach ani voda na Vašich brýlích. Navíc Crizal přináší nejlepší ochranu před UV zářením E-SPF 25.

Při práci na počítači mne často pálí oči a rychleji se unavím. Jak mohu zraku ulevit?

Řešení existuje hned několik.  Pro nositele brýlí mezi 20 a 40 lety je určena brýlová čočka Eyezen, která při vidění na blízko snižuje únavu zraku, nositel pociťuje úlevu a větší zrakovou pohodu.
Pokud je Vám více než 40 let, rozhodně je čas vyzkoušet brýlová skla InterView nebo Digitime . Tyto brýlové čočky Vám umožní vidět ostře na klávesnici i monitor  a částěčně uvidíte do okolí pracovního stolu .Pro zákazníky nad 45 let jsou  ideální volbou multifokální skla Varilux , se kterými uvidíte na všechny vzdálenosti .

Zabrousíte mi dioptrická skla do nových brýlí, které jsem ale nekoupila ve vaší optice?

Ano, zabrousíme. Postaráme se o každého zákazníka se stejnou péčí.

Mohou být i sluneční brýle dioptrické?

Ano. Sluneční dioptrické čočky (skla) jsou standardním řešením pro komfortní vidění na slunci. Jsou dostupné v širokém množství barevných odstínů, takže vždy nalezneme vhodné řešení pro každý typ brýlové obruby. Doporučujeme XPERIO brýlové čočky (skla) s polarizací, které eliminují nepříjemné odlesky například od vody nebo sněhu.

Proč si nemám kupovat sluneční brýle na trhu, ale v optice?

Sluneční brýle v oční optice mají certifikáty původu od výrobce, který zaručuje, že v brýlích je 100% UV filtr, který chrání oči před škodlivým UV zářením. Jsou zde vsazena kvalitní skla s velmi dobrými zobrazovacími vlastnostmi – to je že nezkreslují, nekřiví obraz, mají 100% průhlednost. Většina slunečních brýlí má také polarizační filtr, který odstraňuje odlesky např. z mokré vozovky, z palubní desky nebo u vodní hladiny.

Kvalitní sluneční brýle jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují alergenní látky. Například přítomnost niklu a  ftalátů je  u brýlí z trhu zcela běžná. Nálepka nebo cedulka s nápisem UV také nic nedokazuje.

Pokud Vám záleží na Vašem zdraví, jsou brýle z oční optiky tou jedinou správnou volbou.