732 268 462Zámecká optika

Dioptrické brýle a obroučky

V naší rodinné optice vám s výběrem vždy rádi poradíme.  Naším cílem je, abyste perfektně viděli, skvěle vypadali a měli dokonale chráněný zrak pro svou práci i volný čas. S námi si zaručeně vyberete brýle, ve kterých se budete cítit pohodlně a které vám dopřejí komfort při dlouhodobém nošení.

Brýle od nás mají při správné péči dlouhou životnost. Nabízíme brýlové obroučky a dioptrická skla od pečlivě vybraných výrobců, převážně z Itálie, Francie, Německa, Holandska a Japonska.

Sortiment zboží neustále obměňujeme, především po světových veletrzích oční optiky v Miláně a Paříži, kdy do optik přicházejí nové kolekce exkluzivních a moderních obrub, ale i řad klasických brýlí pro široké spektrum uživatelů.

Domluvte si schůzku s našimi specialisty.

Brýlové čočky se dělí podle množství ohnisek a jejich použití na jednoohniskové, bifokální a multifokální.

Jednoohniskové brýlové čočky

Jednoohnisková skla mají po celé ploše stejnou optickou mohutnost. Určena jsou ke korekci refrakčních vad, jako je krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie) a cylindrická oční vada (astigmatismus). Používají se pouze na jednu vzdálenost.

Jednoohniskové brýlové čočky mohou mít plochu sférickou, která je vhodná pro každého, nebo asférickou, která je plošší a více estetická. Ta je vhodná zejména pro vysoké dioptrie. Čočka je lehčí a tenčí.

Bifokální brýlové čočky

Pokud je vám už nad 40 let, můžete už trpět vetchozrakostí (presbyopií), která je běžnou součástí stárnutí oka. Jednou dostihne každého z nás, neexistuje žádná prevence. Mnoho lidí tuto situaci řeší střídáním brýlí na blízko a do dálky nebo nosí bifokální skla.

Bifokální brýle na první pohled poznáte podle  čáry přímo na čočkách, která rozděluje plochy pro vidění na blízko a do dálky. Tyto brýle nejsou příliš estetické ani komfortní. Naštěstí existuje moderní řešení – multifokální (progresivní) brýlová skla.

Progresivní brýlové čočky

Progresivní brýlové čočky jsou vhodným řešením pro každého, kdo chce svůj život žít stále naplno, přestože jeho oči už začínají stárnout. Umožní vám hladký přechod z vidění do všech vzdáleností – na blízko, do dálky i na střední vzdálenost. Minimalizují také všechny přechodové korekce.

Multifokální brýle mají odstupňovanou optickou mohutnost, zmírňují namáhání očí a umožňují co nejpřirozenější vidění. První progresivní brýlovou čočkou na světě byla Varilux od renomovaného výrobce Essilor. Každý design brýlových čoček Varilux prochází řadou přísných testů pro maximální kvalitu přirozeného vidění.

Navštivte jednu z našich optik ve Frýdku – Místku.

V naší optice patří mezi zákazníky nejoblíbenější značky dioptrických brýlových obrub:

Italské značkové brýlové obruby z chirurgické oceli mají velmi kvalitní a odolnou povrchovou galvaniku ve velké škále barev a dvě antialergické vrstvy. Jsou velmi lehké a pružné, ideální pro děti a sportovce. Nabízíme je již 18 let a zákazníci se k nim s nadšením vracejí.
Brýle Adidas vyrobené ve spolupráci se sportovci nabízejí mnoho chytrých a funkčních detailů. Sportovní brýle s vašimi dioptriemi umožňují nosit odnímatelné dioptrické klipy. Díky velké variabilitě najdeme řešení na míru vašim potřebám, ať máte dioptrie, nebo jen toužíte chránit svůj zrak.
Francouzské brýle Dilem mají nejspolehlivější a nejjednodušší systém výměny stranic na trhu. Barvy a vzory Dilem mají původ ve světě módy a odrážejí styl, postoj a způsob života. Při zakoupení těchto brýlí si můžete vybrat druhý pár stranic ze 12 barev. Buďte stále IN!
Populární značka NYY je inspirovaná nejlepším baseballovým týmem USA – New York Yankees. Světoznámé logo dodává této kolekci punc originality a elegance. Vzhled brýlí připomíná populární retrotvary, barevné provedení je střídmé, kombinuje černou, stříbrnou a bílou barvu.
Čistý design a kreativita. Brýlové obruby značky Augusto Valentini jsou určeny pro ty, kteří dávají přednost elegantnímu, avšak mladistvému a výrazně osobitému stylu.
Moderní, překrásně barevná a elegantní kolekce brýlí z Holandska je určena všem věkovým kategoriím. Několikrát ročně přicházejí nové modely s atraktivními vzory, barvami a motivy inspirovanými aktuálním ročním obdobím.
Brýle značky MII jsou vtipné, živé, extravagantní a bláznivé. Kolekce Made In Italy představuje tvůrčí šílenství přímo z budoucnosti. Tyto brýlové obroučky rozhodně hned nevyjdou z módy.
Převážně klasický až konzervativní styl má zastoupení v plastových i kovových obrubách s decentním zdobením stranic a barevnou střídmostí.
Francouzská značka pánského oblečení a módních doplňků přidala v roce 1987 do svého sortimentu také velký výběr nadčasových a výjimečných pánských obrub pro každý styl. Všechny modely jsou z prvotřídních materiálů a propracované do nejmenších detailů.
To, co funguje pro automobily, může fungovat i u brýlí – nejvyspělejší technologické inovace, design a sportovní vzhled. Kolekce Red Bull brýlí jsou jako Formule 1 fascinující provedením i vzhledem. V nabídce jsou dioptrická i sluneční skla. Buďte jedineční!

Na co se často ptáte

Opravujete brýle?

Samozřejmě. Servis našim zákazníkům je pro nás důležitý. Každému se mohou brýle poškodit. Malé opravy  jako výměny sedel, šroubků, koncovek, čištění ultrazvukem Vám uděláme na počkání. Složitější opravy vyžadující delší dobu provádíme do 1-2 dnů. Brýle anatomicky upravujeme, lepíme, letujeme, zatavujeme stěžejky. Vyměňujeme silony a náhradní originální i univerzální díly na brýlích.

Přes optické laboratoře zajišťujeme letování titanových brýlí i novou galvanickou barevnou úpravu běžných kovových obrub .

Proč jsou tak rozdílné ceny u antireflexních čoček?

Vždy záleží na kvalitě antireflexů . Levné čočky mají pouze základní vrstvu antireflexu, který je účinný.

Kvaitnější čočky však mají lepší povrchové vlastnosti jako je snadnější čištění , kdy jen pár tahy hadříkem vyčistíte povrch skla a ten zůstane déle čistý díky velmi účinné antistatické vrstvě, která odpuzuje nečistoty, mastnotu a prach, brání v jejich usazování a také vytváření otisků. Díky nanesenému tvrdoelastickému laku jsou čočky velmi odolné proti poškrábání. Kvalitnější antireflex Vám déle vydrží v perfektním stavu, lépe tak chráníte svůj zrak, potažmo své zdraví. A do zdraví se vyplatí investovat!

Jsem aktivní sportovec, ale bojím se nosit brýle na sport z důvodu možného úrazu. Co byste mi doporučili?

Ideální řešení pro sportovce ale také pro děti jsou brýlové čočky  z materiálu Airwear. Jedná se o ultralehký materiál odolný proti nárazům vhodný pro aktivní životní styl.

Moje brýlová skla se rychle poškrábou a také je musím často čistit. Lze s tím něco dělat?

Ano, vyzkoušejte Crizal. Brýlové čočky s ochranou proti 5 nepřátelům jasného vidění – žádné odlesky, škrábance, šmouhy, prach ani voda na Vašich brýlích. Navíc Crizal přináší nejlepší ochranu před UV zářením E-SPF 25.

Při práci na počítači mne často pálí oči a rychleji se unavím. Jak mohu zraku ulevit?

Řešení existuje hned několik. V naší optice nabízíme například jemné zabarvení brýlí Amberelax, které zlepšuje rozlišení jednotlivých barev a snižuje únavu zraku díky eliminaci vybraných vlnových délek, které vyzařují monitory.
Pokud je Vám více než 40 let, rozhodně je čas vyzkoušet Varilux Computer. Tyto brýlové čočky Vám umožní vidět ostře na klávesnici i monitor při přirozeném držení hlavy a těla. Pro nositele brýlí mezi 20 a 40 lety je určena brýlová čočka Essilor Anti-Fatigue, která při vidění na blízko podporuje akomodační systém oka a snižuje únavu zraku.

Nebaví mne neustále hledat brýle na čtení anebo střídat brýle na čtení a dálku. Existuje řešení?

Ano. Vyzkoušejte Varilux. Multifokální brýle, které přináší vidění bez omezení na všechny vzdálenosti. Naše optika je certifikovaným specialistou Varilux. Přijďte se poradit a vyzkoušejte multifokální brýle bez obav.

Jak lze zabránit zamlžování brýlí například při pití kávy nebo přechodu ze zimy do tepla?

Zamlžování trápí téměř všechny nositele brýlí, přitom řešení je snadné. V naší optice doporučujeme brýlové čočky (skla) OPTIFOG, která budete ošetřovat speciálním hadříkem, a zamlžené vidění bude minulostí.

Proč si mám pořídit brýle v optice, když v supermarketu stojí pár korun?

Brýle ze supermarketu jsou masově vyráběny v obrovském množství kdesi v Asii, bez jakékoliv kontroly, kdo je vyrábí a zda nebyla použita dětská práce. Navíc nemáte nikdy jistotu, z jakých materiálů jsou vyrobeny.Vyrábí se univerzálně padnoucí modely a dioptrie, takže většině lidí "sednou " a najdou si tak  své favority.

Ale tyto brýle nejsou určeny k tomu, aby nahradily Vaše kvalitní brýle z oční optiky. Mají sloužit jako záložní za Vaše kvalitní brýle z optiky, které se Vám například rozbily  na dovolené a čekají na opravu. Jsou tedy pouze přechodným a krátkodobým řešením, nelze je používat jako jedinné brýle !

Brýle z optiky se centrují přesně dle očního rozestupu každého zákazníka, běžný je dioptrický rozdíl mezi P a L okem, to vše Vaše brýle z optiky zohledňují. Brýle ze supermarketu jsou centrovány prostě uprostřed. Tyto univerzální hodnoty Vám mohou způsobit nepříjemné potíže jako bolesti hlavy, závratě, mlžení, pálení očí až bolesti krční páteře a to proto, že oči se snaží překonat nesprávnou centraci a špatné dioptrie v brýlích, namáhají se, tím se zvyšuje tlak na nervová zakončení a vznikají bolesti a potíže. Sami sobě ubližujete.

Supermarketové brýle mají nerozebíratelné spoje, nedají se opravit a jsou z tak měkkých materiálů, že se snadno deformují. Zkrátka jsou vyráběny jako krátkodobá náhrada. 

Vaše zdraví je vysoká daň za to, že se při nákupu ušetřilo.