732 268 462Zámecká optika

Dioptrické brýle a obroučky

V naší rodinné optice vám s výběrem vždy rádi poradíme.  Naším cílem je, abyste perfektně viděli, skvěle vypadali a měli dokonale chráněný zrak pro svou práci i volný čas. S námi si zaručeně vyberete brýle, ve kterých se budete cítit pohodlně a které vám dopřejí komfort při dlouhodobém nošení.

Brýle od nás mají při správné péči dlouhou životnost. Nabízíme brýlové obroučky a dioptrická skla od pečlivě vybraných výrobců, převážně z Itálie, Francie, Německa, Holandska a Japonska.

Sortiment zboží neustále obměňujeme, především po světových veletrzích oční optiky v Miláně a Paříži, kdy do optik přicházejí nové kolekce exkluzivních a moderních obrub, ale i řad klasických brýlí pro široké spektrum uživatelů.

Domluvte si schůzku s našimi specialisty.

Brýlové čočky se dělí podle množství ohnisek a jejich použití na jednoohniskové, bifokální a multifokální.

Jednoohniskové brýlové čočky

Jednoohnisková skla mají po celé ploše stejnou optickou mohutnost. Určena jsou ke korekci refrakčních vad, jako je krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie) a cylindrická oční vada (astigmatismus). Používají se pouze na jednu vzdálenost.

Jednoohniskové brýlové čočky mohou mít plochu sférickou, která je vhodná pro každého, nebo asférickou, která je plošší a více estetická. Ta je vhodná zejména pro vysoké dioptrie. Čočka je lehčí a tenčí.

Bifokální brýlové čočky

Pokud je vám už nad 40 let, můžete už trpět vetchozrakostí (presbyopií), která je běžnou součástí stárnutí oka. Jednou dostihne každého z nás, neexistuje žádná prevence. Mnoho lidí tuto situaci řeší střídáním brýlí na blízko a do dálky nebo nosí bifokální skla.

Bifokální brýle na první pohled poznáte podle  čáry přímo na čočkách, která rozděluje plochy pro vidění na blízko a do dálky. Tyto brýle nejsou příliš estetické ani komfortní. Naštěstí existuje moderní řešení – multifokální (progresivní) brýlová skla.

Progresivní brýlové čočky

Progresivní brýlové čočky jsou vhodným řešením pro každého, kdo chce svůj život žít stále naplno, přestože jeho oči už začínají stárnout. Umožní vám hladký přechod z vidění do všech vzdáleností – na blízko, do dálky i na střední vzdálenost. Minimalizují také všechny přechodové korekce.

Multifokální brýle mají odstupňovanou optickou mohutnost, zmírňují namáhání očí a umožňují co nejpřirozenější vidění. První progresivní brýlovou čočkou na světě byla Varilux od renomovaného výrobce Essilor. Každý design brýlových čoček Varilux prochází řadou přísných testů pro maximální kvalitu přirozeného vidění.

Navštivte jednu z našich optik ve Frýdku – Místku.

V naší optice patří mezi zákazníky nejoblíbenější značky dioptrických brýlových obrub:

Italské značkové brýlové obruby z chirurgické oceli mají velmi kvalitní a odolnou povrchovou galvaniku ve velké škále barev a dvě antialergické vrstvy. Jsou velmi lehké a pružné, ideální pro děti a sportovce. Nabízíme je již 18 let a zákazníci se k nim s nadšením vracejí.
Brýle Adidas vyrobené ve spolupráci se sportovci nabízejí mnoho chytrých a funkčních detailů. Sportovní brýle s vašimi dioptriemi umožňují nosit odnímatelné dioptrické klipy. Díky velké variabilitě najdeme řešení na míru vašim potřebám, ať máte dioptrie, nebo jen toužíte chránit svůj zrak.
Francouzské brýle Dilem mají nejspolehlivější a nejjednodušší systém výměny stranic na trhu. Barvy a vzory Dilem mají původ ve světě módy a odrážejí styl, postoj a způsob života. Při zakoupení těchto brýlí si můžete vybrat druhý pár stranic ze 12 barev. Buďte stále IN!
Populární značka NYY je inspirovaná nejlepším baseballovým týmem USA – New York Yankees. Světoznámé logo dodává této kolekci punc originality a elegance. Vzhled brýlí připomíná populární retrotvary, barevné provedení je střídmé, kombinuje černou, stříbrnou a bílou barvu.
Čistý design a kreativita. Brýlové obruby značky Augusto Valentini jsou určeny pro ty, kteří dávají přednost elegantnímu, avšak mladistvému a výrazně osobitému stylu.
Moderní, překrásně barevná a elegantní kolekce brýlí z Holandska je určena všem věkovým kategoriím. Několikrát ročně přicházejí nové modely s atraktivními vzory, barvami a motivy inspirovanými aktuálním ročním obdobím.
Brýle značky MII jsou vtipné, živé, extravagantní a bláznivé. Kolekce Made In Italy představuje tvůrčí šílenství přímo z budoucnosti. Tyto brýlové obroučky rozhodně hned nevyjdou z módy.
Převážně klasický až konzervativní styl má zastoupení v plastových i kovových obrubách s decentním zdobením stranic a barevnou střídmostí.
Francouzská značka pánského oblečení a módních doplňků přidala v roce 1987 do svého sortimentu také velký výběr nadčasových a výjimečných pánských obrub pro každý styl. Všechny modely jsou z prvotřídních materiálů a propracované do nejmenších detailů.
To, co funguje pro automobily, může fungovat i u brýlí – nejvyspělejší technologické inovace, design a sportovní vzhled. Kolekce Red Bull brýlí jsou jako Formule 1 fascinující provedením i vzhledem. V nabídce jsou dioptrická i sluneční skla. Buďte jedineční!

Na co se často ptáte

Mohou být i sluneční brýle dioptrické?

Ano. Sluneční dioptrické čočky (skla) jsou standardním řešením pro komfortní vidění na slunci. Jsou dostupné v širokém množství barevných odstínů, takže vždy nalezneme vhodné řešení pro každý typ brýlové obruby. Doporučujeme XPERIO brýlové čočky (skla) s polarizací, které eliminují nepříjemné odlesky například od vody nebo sněhu.

Proč si nemám kupovat sluneční brýle na trhu, ale v optice?

Sluneční brýle v oční optice mají certifikáty původu od výrobce, který zaručuje, že v brýlích je 100% UV filtr, který chrání oči před škodlivým UV zářením. Jsou zde vsazena kvalitní skla s velmi dobrými zobrazovacími vlastnostmi – to je že nezkreslují, nekřiví obraz, mají 100% průhlednost. Většina slunečních brýlí má také polarizační filtr, který odstraňuje odlesky např. z mokré vozovky, z palubní desky nebo u vodní hladiny.

Kvalitní sluneční brýle jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují alergenní látky. Například přítomnost niklu a  ftalátů je  u brýlí z trhu zcela běžná. Nálepka nebo cedulka s nápisem UV také nic nedokazuje.

Pokud Vám záleží na Vašem zdraví, jsou brýle z oční optiky tou jedinou správnou volbou.

Při práci na počítači mne často pálí oči a rychleji se unavím. Jak mohu zraku ulevit?

Řešení existuje hned několik. V naší optice nabízíme například jemné zabarvení brýlí Amberelax, které zlepšuje rozlišení jednotlivých barev a snižuje únavu zraku díky eliminaci vybraných vlnových délek, které vyzařují monitory.
Pokud je Vám více než 40 let, rozhodně je čas vyzkoušet Varilux Computer. Tyto brýlové čočky Vám umožní vidět ostře na klávesnici i monitor při přirozeném držení hlavy a těla. Pro nositele brýlí mezi 20 a 40 lety je určena brýlová čočka Essilor Anti-Fatigue, která při vidění na blízko podporuje akomodační systém oka a snižuje únavu zraku.

Proč jsou tak rozdílné ceny u antireflexních čoček?

Vždy záleží na kvalitě antireflexů . Levné čočky mají pouze základní vrstvu antireflexu, který je účinný.

Kvaitnější čočky však mají lepší povrchové vlastnosti jako je snadnější čištění , kdy jen pár tahy hadříkem vyčistíte povrch skla a ten zůstane déle čistý díky velmi účinné antistatické vrstvě, která odpuzuje nečistoty, mastnotu a prach, brání v jejich usazování a také vytváření otisků. Díky nanesenému tvrdoelastickému laku jsou čočky velmi odolné proti poškrábání. Kvalitnější antireflex Vám déle vydrží v perfektním stavu, lépe tak chráníte svůj zrak, potažmo své zdraví. A do zdraví se vyplatí investovat!

Opravujete brýle?

Samozřejmě. Servis našim zákazníkům je pro nás důležitý. Každému se mohou brýle poškodit. Malé opravy  jako výměny sedel, šroubků, koncovek, čištění ultrazvukem Vám uděláme na počkání. Složitější opravy vyžadující delší dobu provádíme do 1-2 dnů. Brýle anatomicky upravujeme, lepíme, letujeme, zatavujeme stěžejky. Vyměňujeme silony a náhradní originální i univerzální díly na brýlích.

Přes optické laboratoře zajišťujeme letování titanových brýlí i novou galvanickou barevnou úpravu běžných kovových obrub .

Jsem aktivní sportovec, ale bojím se nosit brýle na sport z důvodu možného úrazu. Co byste mi doporučili?

Ideální řešení pro sportovce ale také pro děti jsou brýlové čočky  z materiálu Airwear. Jedná se o ultralehký materiál odolný proti nárazům vhodný pro aktivní životní styl.

Vyměníte mé babičce skla i do jejích starých brýlí?

Ano, vyměníme pokud bude obruba v dobrém stavu.

Navštivte některou z našich poboček a přesvědčte se, že brýlové obruby nemusí nutně znamenat tisíce z Vaší kapsy.

Ztmavnou mi samozabarvovací brýlová skla v autě?

Ne. Aby samozabarvovací skla ztmavla,  potřebují, aby na ně působilo UV záření. Pokud budete v autě, UV záření tam neprojde a skla se Vám nezabarví.